müük

Müüa suurepärases vormis puitkomposiidist käsitöökatamaraan Wharram Tiki 21, Itatae.
Tiki Itatae on vahva, merekindel, üsna käbeda astumisega matkakatamaraan, mida on küllaltki lihtne käsitleda. Madal süvis võimaldab purjetada lahesoppidesse, kuhu sama suurusjärgu kiilpaadiga on keeruline, kui mitte võimatu pääseda. Oma suurusest hoolimata ei ole Tikit väga keeruline demonteerituna treilerile tõsta – kaks inimest saavad sellega kenasti hakkama (kellele meeldib nokitseda, on olemas juhised, kuidas luua seadistus, mis võimaldaks paadi treilerile saada ka üksi). Auto taga treileril jookseb Tiki väga kenasti, sõidul Horvaatiasse, mil suur osa varustusest oli keredesse paigutatud, oli lisakütusekulu pelgalt 1-3l 100-le kilomeetrile, sõltuvalt tuulest, maastikust ja sõidustiilist (auto: Skoda Roomster, diisel).

Tiki Itatae on Sinu jaoks vaid 5700€ kaugusel!
Kontakt: +372 56 88 0 949 // agur.paesuld@gmail.com
Videolugusid Tiki Itatae Vahemere seiklustest leiab PRÜGIST VABA MERE OTSINGULT.

Tiki Itatae ehitamisel kasutasin parimaid saadaolevaid materjale: 6/15mm Okume merevineer, Oregoni mänd, Hemlock ja harilik tamm, West Systemsi epoksiidvaik, fillerid ja klaasriie.
Epoksiid-puitkomposiit annab kerge, tugeva ning vastupidava konstruktsiooni – „Itatae“ kaalub koos saba ja sulgedega vaid 360 kg. Kerede välispinnad on kaetud klaasriidega („kiil“, skeg ja vöörtäävid 3kordselt), sisepinnad ja piimid 2-3kordse epokattega. Kogu paat on viimistletud vastupidavate Tikkurila Temadur 20 ja Tikkurile Temacoat rm 40 komposiitvärvidega.
Aadria mere seikluse tarbeks teostas keremaalingu tunnustatud tänavakuntsnik Lex Zooz.

Tiki risttalad (piimid) on ühendatud spectra otstest seongutega, mis tagavad erakordsed tugevad ühendused, milles ühenduskohtadele mõjuvad jõud jaotatakse optimaalselt, vähendades nii kerede „väsimist“, kuid mis tagavad ühenduskohtade piisava jäikuse.

Itatae garderoobi kuuluvad kahe rehviliiniga soft wing tüüpi groot, rehviliiniga foka ning spinnaker.

Tiki 21 mõlemas keres on täispikkuses magamiskohad, lisaks mahutab vahetekk telgis 2 inimest, varustuse jaoks on hulga ruumi vööri piikides ning keredes magamistkohtade all – septembris matkas Tiki Itatae Vahemerel, pardal 3 täismeest koos kogu eluks vajalikuga, lisaks koos filmimisvarustusega ja võib tõdeda, et ruumipuuduse üle ei kurdetud. Ausalt öelda, eelnevalt ma pisut kahtlesin kajutite mugavuses pikemat matka silmas pidades, kuid alates esimesest Tiki pardal veedetud ööst magasime kajutites ja tekil nagu ema süles.

Tiki 21 strateegilised näitajad:
Ehitusmeetod – stitch and glue puitkomposiit // Pikkus: 6.40 m // Laius: 3.66 m // Veeliini pikkus: 5.64 m // Süvis: 0.35 m // Kaal: 360 kg // Kandevõime: 460 kg // Purjepind: 19.25 ruutmeetrit

Tiki Itatae Haapsalu lahel tuiskamas enne Aadria mere seiklust: